Ansatte

Abacus AS - Stavanger

Dag S Boger

Stilling: Sivilarkitekt MNAL / Daglig leder
Språk: Norsk og Engelsk
Utdanning: 
 Byggingeniør, Bergen Ingeniør høgskole, 1978

                        Architectural degree, Scott Sutherland School of Architecture, University of Aberdeen, Scotland, 1981

                        Arkitekt utdanning fra NTNU, Trondheim, Norge 1984     

                        Sertifisert Passivhus designer, Tyrens, Sverige, 2012

 Spesialkompetanse:  Prosjektering komplekse bygg, passivhus prosjektering

E-post: dag@abacus-arkitekter.no

Telefon:  +47 90 65 43 06

 

 

Katja Ewald

Stilling: Arkitekt
Språk: Tysk, Norsk, Engelsk
Utdanning: Arkitekt utdanning fra Bauhaus Universität Weimar, Tyskland, Master (Dipl.Ing), 2001

                        Arkitekt utdanning fra NTNU, Trondheim, Norge 1999

                       Glenn Murcutt Masterclass. Australia, 2003

                        Irish European Masterclass, Irland, 2011

Spesialkompetanse : Barnehager / skolebygg

E-post: katja@abacus-arkitekter.no

Telefon:  +47 94 83 76 57

 

 

Manuela Hardy

Stilling: Arkitekt
Språk: Norsk, Engelsk og Tysk
Utdanning: Interiørkonsulent, NKI, 2004

                          Diplomarkitekt, Fiuni School of Architecture and design, Stavanger, 2011                   

Spesialkompetanse : Interiørdesign

E-post: manuela@abacus-arkitekter.no

Telefon:  +47 95 76 53 50

 

 

Ingvar T.Øritsland

Stilling: Sivilarkitekt  / Freelance
Språk: Norsk og Engelsk
Utdanning: Byggingeniør utdanning, Malmø tekniska Institutt, Sverige, 1973

                         Silivarkitektstudium, University of Strathclyde, Glasgow, Scotland, 1975

                         Siviliarkitektsstudium, Mackintosh School of Architecture, Glasgow University,  1979      

Spesialkompetanse : Prosjektering komplekse bygg

E-post: ingvar@abacus-arkitekter.no

Telefon:  +47 90 65 43 07

 
ingvar abacus 2.jpg

 

Elin Sande Kristoffersen

Stilling: Administrativ leder
Språk: Norsk og Engelsk

E-post: elin@abacus-arkitekter.no

Telefon:  +47 97 62 13 67


 

Abacus Architects UAB - Vilnius

Darius Caplinskas

Stilling: Arkitekt / Daglig leder
Språk: Litauisk, Russisk og Engelsk
Utdanning: Master Degree, VGTU (Vilnius Gedimino Techincal University), 1994

Spesialkompetanse:  Prosjektering komplekse bygg, barnehager / skoler 

E-post: darius@abacus.lt

Telefon:  +370 (6) 98 44 226

 

Arunas Gardauskas

Stilling: Arkitekt 
Språk: Litauisk, Russisk og Engelsk
Utdanning: Master Degree, VGTU (Vilnius Gedimino Techincal University), 2010

Spesialkompetanse:  Prosjektering

E-post: arunas@abacus.lt

Telefon:  +370 (8) 26 18 806

 

Vaidas Bieliunas

Stilling: Arkitekt 
Språk: Litauisk, Russisk og Engelsk
Utdanning: Bachelor Degree, VGTU (Vilnius Gedimino Techincal University), 2007

Spesialkompetanse:  Prosjektering

E-post: vaidas@abacus.lt

Telefon:  +370 (6) 15 43 146