Abacus AS / uab

 

Dag S Boger - Daglig leder / Sivilarkitekt MNAL

E-post: dag@abacus-arkitekter.no

Telefon:  +47 48 30 60 00

Utdanning:  

  • Sertifisert Passivhus designer, Tyrens, Sverige, 2012

  • Arkitekt utdanning fra NTNU, Trondheim, Norge 1981 - 1984

  • Architectural degree, Scott Sutherland School of Architecture, University of Aberdeen, Scotland, 1979 - 1981

  • Byggingeniør, Bergen Ingeniør høgskole, Norge 1976 - 1978

Spesialkompetanse:  Prosjektering komplekse bygg, passivhus prosjektering

Språk: Norsk og Engelsk
 

dag 3 abacus.jpg

Katja Ewald - Arktitekt / Diploma Ingeniør

E-post: katja@abacus-arkitekter.no

Telefon: +47 94 83 76 57

Utdanning:  

  • Irish European Masterclass, Irland, 2011

  • Glenn Murcutt Masterclass. Australia, 2003

  • Arkitekt utdanning fra Bauhaus Universität Weimar, Tyskland, Master (Dipl.Ing), 1995 - 2001

  • Arkitekt utdanning fra NTNU, Trondheim, Norge 1998 - 1999

Spesialkompetanse : Barnehager / skolebygg

Språk: Tysk, Norsk, Engelsk


Ingvar T.Øritsland - Sivilarktitekt / Freelance

Telefon: +47 90 65 43 07

Utdanning:  

  • Siviliarkitektsstudium, Mackintosh School of Architecture, Glasgow University, 1979

  • Silivarkitektstudium, University of Strathclyde, Glasgow, Scotland, 1975

  • Byggingeniør utdanning, Malmø tekniska Institutt, Sverige, 1973

Spesialkompetanse : Prosjektering komplekse bygg

Språk: Norsk og Engelsk


Henrikke Sande Boger - Digital markedsføring & webdesign

E-post: henrikke@abacus-arkitekter.no

Telefon: +47 99 15 14 90 / +1 646 243 0963

Utdanning:  

  • Master of Fine Arts, Dance and Technology, Tisch School of The Arts, New York University, 2019

  • Bachelor i dans med integrert PPU, Universitet i Stavanger, 2013

Språk: Norsk og Engelsk  


Elin Sande Kristoffersen - Administrativ leder

E-post: elin@abacus-arkitekter.no

Telefon: +47 97 62 13 67

Språk: Norsk og Engelsk 


Darius Caplinskas - Arkitekt / Daglig leder

E-post: darius@abacus.lt

Telefon: +370 (6) 98 44 226

Utdanning:  

  • Master Degree, VGTU (Vilnius Gedimino Technical University, 1994

Spesialkompetanse : Prosjektering komplekse bygg, barnehager / skoler

Språk: Litauisk, Russisk og Engelsk 


Vaidas Bieliunas - Arkitekt

E-post: vaidas@abacus.lt

Telefon: +370 (6) 15 43 146

Utdanning:  

  • Bachelor Degree, VGTU (Vilnius Gedimino Technical University), 2007

Spesialkompetanse : Prosjektering komplekse bygg, barnehager / skoler

Språk: Litauisk, Russisk og Engelsk


Ugne Montvile - Arkitekt

E-post: ugne@abacus.lt

Telefon: +370 (639) 63 558

Utdanning:  

  • Master Degree, VGTU (Vilnius Gedimino Technical University, 2016

Språk: Litauisk, Russisk og Engelsk